Jarmark Świąteczny w Kopenhadze

Kopenhaga to oryginalne świąteczne miasto, gdzie od połowy listopada czuć w powietrzy atmosferę świąt. Tłumy turystów odwiedzają co roku największy Jarmark Świąteczny w Kopenhadze – Park Tivioli. W stolicy Dani w sumie jest do odwiedzenia 7 miejsc-jarmarków, gdzie zabawa i klimat Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy od rana do nocy.

Kopenhaga

Jarmark w Ogrodach Tivoli

jarmark bożonarodzeniowy w kopenhadze

Święta Bożego Narodzenia w Ogrodach Tivioli mają bardzo długą tradycję wśród mieszkańców Kopenhagi i bez wątpienia są numer jeden Jarmarków Bożonarodzeniowych w Kopenhadze. Mikołaj zaprasza tam do zabawy na 27 świątecznych karuzelach i do straganów ze świątecznymi prezentami, dekoracjami, przekąskami, ciastkami i słodyczami. Dla dzieci serwowana jest gorąca czekolada, a dla dorosłych cudownie pachnące grzane wino.

Historyczne ogrody są pełne zdobionych światełkami drewnianych domków, oświetlonych drzew, prawdziwych reniferów i wszelkich niespodzianek związanych z kulturą nordycką.

Godziny otwarcia: 19 listopada – 31 grudnia 2016
Adres: Ogrody Tivoli, Vesterbrogade 3, 1630 Copenhagen V

Cena jednorazowego wejścia dla dorosłego 120 koron duńskich- ok 58 zł

Jarmark Freetown Christiania

jarmark w kopenhadze

Na skwerze Christiania w Kopenhadze odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie znajdziecie ręcznie robione i naturalne produkty. Klimatem to miejsce przypomina orientalny bazarek hand-made. Pospacerujecie tutaj przez wiele straganów oferujących drobne przedmioty rzemiosła artystycznego, ręcznie robioną biżuterię, lustra, kute świeczniki z żelaza i wiele innych drobiazgów, które mogą przydać się na prezent dla najbliższych. Czuć tu w powietrzu magiczną atmosferę świąt, gdzie rynek tętni życiem świątecznego zgiełku.

Godziny otwarcia: 9-20.12.2016 w godzinach od 12-20
Adres: The Grey Hall, Refshalevej 2, 1432 Copenhagen K.

Jarmark w Nyhavn

bożenarodzenie w kopenhadze

W okresie Bożego Narodzenia, malowniczy stary port Nyhavn przekształca się w jeden z najbardziej urokliwych jarmarków bożonarodzeniowych w Kopenhadze. Na rynku Nyhavn znajdziesz mnóstwo rozrywek, smakołyków świątecznych i piw z browarów miejskich, grzanego wina i wiele innych pysznych rzeczy, o których nigdy nie słyszeliście. Stragany ze świątecznymi prezentami i smakołykami stoją wzdłuż kanału starego portu. Urok Kopenhaskich kanałów i magia świąt w tym miejscu jest obowiązkowym miejscem do odwiedzenia.

Godziny otwarcia: 11 listopada – 23 grudnia 2016 r.
Adres: Jarmark bożonarodzeniowy w Nyhavn, Nyhavn, 1051 Kopenhaga

Jarmark w renesansowym zamku Kronborg

jarmark świąteczny w kopenhadze

W okresie Świąt Bożego Narodzenia na zamku organizowanych jest mnóstwo świątecznych rozrywek dla dzieci i dorosłych. Można tam poczuć prawdziwy królewsko-świąteczny klimat renesansowej Kopenhagi.

Podczas dwóch pierwszych weekendów grudnia majestatyczny renesansowy zamek Kronborg otwiera swoje wrota i pięknie przystrojone świątecznymi ozdobami sale balowe witają gości odwiedzających zamek.

Otwieranie: 3,4 i 10 grudnia 11 grudnia 2016 r.
Adres: Zamek Kronborg, Helsingor.

Jarmark na rynku Kongens Nytorv

bożenarodzenie kopenhaga

Odwiedź cudowny świąteczny klimat na rynku w samym sercu Kopenhagi. W historycznym otoczeniu Kongens Nytorv, położony między Nyhavn oraz Strøget można podziwiać wspaniałe widoki tradycyjnych choinek przy Hotelu D’Angleterre i domu towarowego Magasin. Znajdziecie tutaj dekoracje świąteczne do kupienia w licznych uroczych straganach i mnóstwo pysznych tradycyjnych duńskich potraw.

Godziny otwarcia: 18 listopada – 22 grudnia 2016 r.
Adres: Kongens Nytorv Christmas Market. 1050 Kongens Nytorv, Kopenhaga

Rynek Hansa Christiana Andersena w Axeltorv

jarmark bożonarodzeniowy kopenhaga

Rynek na placu Axeltorv należy od ulubionego przez wszystkich, a to wszystko dzięki światowej sławy duńskiemu gawędziarzowi. Wszystkie stragany mają nazwy bajek Hansa Christiana Andersena i są cudownie przystrojone tysiącami lampek choinkowych.

Tutaj znajdziecie i spróbujecie wszystkiego, czego dusza zapragnie na Święta Bożego Narodzenia. Można znaleźć ozdoby świąteczne, prezenty, biżuterię, grzane wino i gorącą czekoladę. Na rynku znajduje się również karuzela dla dzieci oraz prawdziwego Świętego Mikołaja z całym swoim orszakiem.

Godziny otwarcia: 18 listopada – 22 grudnia 2016 r.
Adres: Hans Christian Andersen bożonarodzeniowy, Axeltorv, 1609 Kopenhagen

Jarmark w dzielnicy Meatpacking

jarmark w kopenhadze

Dzielnica ta, jest pełna straganów i stoisk z wieloma pysznościami. Jedzenie na jarmarku jest koniecznością, a tutaj macie gwarancję zjeść jedne z najpyszniejszych tradycyjnych duńskich bożonarodzeniowych smakołyków. Znajdziecie tutaj coś alla churros „æbleskriver 'sandwich’ flæskestegs ’,’ glogg ’, gorącą czekoladę i wiele innych pyszności, których nie będziecie w stanie sobie odmówić.

Godziny otwarcia: 10 grudnia – 11 grudnia 2016 r.
Adres: Kødbyen, 1716 Kopenhaga V

 

Jarmark Świąteczny w Kopenhadze jest jednym z moich ulubionych miejsc. Zaraz za Kopenhagą jest Wiedeń, Praga i Drezno. Czekam z utęsknieniem, kiedy u Nas takie jarmarki przyjmą się na dobre i oczekiwanie na święta będzie dużo przyjemniejsze!

Print Friendly, PDF & Email

Mogą Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *