W Sosnowcu było pysznie!!! Nigdy nie myślała, że to napisze :D. Indyjska restauracja Bombaj Tandoori w Sosnowcu jest naprawdę pysznym miejsce.

Zacznę od tego, że…..Katowice (czyt. śląsk) nie lubią się z Sosnowcem (czyt. zagłębie), albo odwrotnie :). Nie będę Wam opisywać powodów i historii, żeby nie było, że jednym popieram a innych nie. Dlatego odsyłam Was to fajnego artykułu, który to DYPLOMATYCZNIE wyjaśnia – TUTAJ 😀

Wracając do Indyjskiej restauracji Indyjska restauracja Bombaj Tandoori – Sosnowiec….Wybrałam to miejsce bo miałam ochotę na coś innego. Innego i smacznego. Choć widząc restaurację z zewnątrz nie byłam pewna czy chce tam wejść :)….Nie zawiodłam się ani odrobinkę!!!

bombaj2

Lokal bardzo duży, jak się później okazało mają kilka sal i organizują tam przyjęcia okolicznościowe. Super!!! Już tam widzę Bollywodzką imprezę 😀

Tradycyjny hinduski sposób przyrządzania potraw skłania do rozwijania wiedzy kulinarnej, która oparta jest w większym stopniu na instynkcie kulinarnym i wyczuciu niż na sztywnych recepturach. Potrawy kuchni hinduskiej należy przygotowywać z przyjemnością, nie bać się eksperymentów i pozwalać, aby intuicja prowadziła nas do nowych odkryć i doznań smakowych.

Uwielbiam ostre potrawy :D, a w tej kuchni ich nie brakuje. Po opisie na menu już wiedziałam co będę jeść 😀 (oczywiście są też łagodne smaki dla tych co mają wrażliwe podniebienie ;p).

bombaj3

Zamówiłam na 1 danie CHICKEN MADRAS SOUP (pikantna zupa z kawałkami kurczaka z warzywami) i wierzcie mi….była tak ostra (a mój próg ostrości jest bardzo wysoki), że zaczęłam prawie płakać :D, ale mi smakowało a to najważniejsze!! Wersja mniej ostra to LEMON GRASS SOUP lekko pikantna zupa z krewetkami i trawą cytrynową (dla wrażliwców może być nadal ostra). Jak szukacie smaków bez ostrości to polecam BOMBAJ SPECIAL SOUP  czyli łagodna zupa z kurczakiem i krewetkami.

Jako 2 danie zamówiłam BEEF VINDALOO (wołowina w bardzo ostrym sosie curry). W porównaniu do zupy to wołowinka była tylko tyci tyci przyprawiona :D. Wersja łagodna wołowiny BEEF CURRY była równie pyszna. Dla dwóch wołowin kelner zaproponował tylko jeden ryż z warzywami i jeden zestaw warzyw. Zdecydowanie miał rację!!! Ja oczywiście jadłam kartę oczami i chciałam 2 ryże, 2 sałatki….dobrze, że zostałam przy wersji kelnera :D.

Pan kelner był NIESAMOWICIE miły i uczynny!!!!! Gdyby nie to, że był kelnerem wzięłabym go do firmy na recepcję do obsługi klienta!!! Skąd oni go wzięli??? Uprzejmy i pomocny w doborze ostrości. Bardzo sympatyczny i konkretny. Znał każdy składnik, każdy element dania. Rewelacja!!! Tak jak dobre jedzenie można ostatnio zjeść w coraz większej ilości miejsc, tak obsługa pozostawia czasem wiele do życzenia.

Na deser nie było miejsce, ale ja oczywiście widząc w karcie Mango Lassi nie mogłam się powstrzymać :D. Było kremowe idealnie żółte….takie jak powinno być

I tym sposobem znalazłam kolejny pozytywny aspekt Sosnowca :D. Zapraszam Was tam serdecznie bo to naprawdę pyszne miejsce z cudowną obsługą!!!

Indyjska restauracja Bombaj Tandoori – Sosnowiec ul. Partyzantów 5, tel. 322668348

Zapisz

Print Friendly, PDF & Email

Mogą Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *