Restauracja Projekt Kuchnia Rafał Lorenc- Koszalin

Wracając z nad morza i jadąc przez Koszalin szukaliśmy miejsca by zjeść coś dobrego. Poza sezonem ciężko, gdzieś na trasie znaleźć coś otwartego. Zdecydowaliśmy się zjechać do centrum Koszalina (a mogliśmy jechać dalej obwodnicą) i zjeść w Restauracji Projekt Kuchnia   Rafał Lorenc.

Restauracja mieści się w podpiwniczeniu budynku, ale baner  Restauracji Projekt Kuchnia widać już z ulicy.

logo-projekt-kuchnia

 

Menu się zmienia wraz z sezonowymi produktami. W karcie są pozycje, które można zamówić jako dania osobne. My skusiliśmy się na menu degustacyjne. Cena za 2 osoby z herbatkami smakowymi (chyba z 4 bo w sumie obiad trwał prawie 3h) to koszt ok 350 zł.

To nie był zwykły obiad…..to było coś wspaniałego!!!! Bardzo rzadko zachwycam się jedzeniem w restauracjach- naprawdę. Mój P. nie lubi wątróbki (jasne….. wystarczyło skosztować przystawki Pana Rafała :)), a właśnie jako przystawkę dostaliśmy idealne pate…słodkie, słone-cudowne. Ze wszystkich dań trudno nam było wybrać to idealne z idealnych (talerze prawie wylizaliśmy ;p). Mój smak idealny to chyba Carrpacio z polędwicy wołowej, takie cudownie rozpływające się w ustach, że jak się skończyło to chciałam jeszcze.

Projekt_Kuchnia_Dania-23

Mojego P. urzekł krem z buraków z serem kozim. Wyciągnęliśmy od cudownej i bardzo sympatycznej Pani (jak się dowiedzieliśmy, prywatnie partnerki Pana Rafała), że krem jest z dodatkiem soku jabłkowego (więcej nie chciała zdradzić ;p- tajemnica kuchni).

Projekt_Kuchnia_Dania-84

Konkurencją dla kremu z buraków była zupa z sandaczem i łososiem. Tak pięknie wyglądała, że jadłam ją oczami już przy nalewaniu. Była super przyprawiona i bardzo ale to bardzo aromatyczna.

Projekt_Kuchnia_Dania-35

Porcje jak na menu degustacyjne duże!!!! Końca podawanych dań nie było. Już myślałam, że na deser zabraknie miejsca (choć Pani kelnerka zapewniała, że warto na niego czekać:)). Deser powalił nas na kolana, choć nie przepadam za czekoladą :D. Wszystko było mega czekoladowe, ale tak pyszne, że jednak na ten deser znalazło się miejsce (Pani kelnerka zdecydowanie miała rację :D).

Projekt_Kuchnia_Dania-124

Jesteśmy pewni, że jeszcze do Restauracji Projekt Kuchnia na pewno wrócimy. Szczególnie, że nie ma nic ale to nic nawet dobrego w okolicy, a co dopiero równie pysznego.

Jak wspomniałam, menu się zmienia wraz z produktami sezonowymi, więc nudno tam nie będzie nigdy!!!

Projekt Kuchnia

Rafał Lorenc
ul. Piłsudskiego 6
Koszalin
Rezerwacja pod numerem telefonu:
94 343 46 49 lub 660 570 570

Zapisz

Print Friendly, PDF & Email

Mogą Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *