Restauracja Szyb Maciej w Zabrzu (woj. śląskie)

Postanowiłam sobie, że soboty będą dniem odkrywczym w różnych dziedzinach. Najbardziej się cieszę jak podczas realizacji swoich postanowień odnajduje nowe smaki i miejsca. Tak było z restauracją Szyb Maciej w Zabrzu.

Restauracja powstała w budynku byłej kopalni. Dlatego tak bardzo urzeka swoim wyglądem już na wejściu.

szybmaciej

Wnętrze Restauracji Szyb Maciej jest nowoczesne z konstrukcją stalową i szkłem. Lokal w środku ma platformę, na której też są stoliki dla gości. Jest to wspaniałe miejsce na organizację urodzin czy spotkania. W środku jest bardzo romantycznie, dlatego jeżeli szukacie fajnegomiejsca na randkę to nie będziecie zawiedzeni.

szybmaciej-srodek

Najważniejsze jednak jest jedzenie. Na dzień dobry kelnerzy w Restauracji Szyb Maciej częstują źródlaną wodą, która wypływa właśnie w Szybie Maciej (dlatego zalecam zabrać ze sobą puste butelki po wodzie w celu ich napełnienia-przed restauracją przy głównej drodze jest kranik). Woda jest pyszna!!! Rewelacyjna i bardzo orzeźwiająca. Co do dań z menu…..Ja uwielbiam ostre potrawy. Dlatego bardzo smakowała mi Zupa kokosowa 5 smaków przez rewelacyjne połączenie słodyczy kokosa i ostrość chili. Jest naprawdę ostra, co zresztą jest zaznaczone w karcie. Kelner dodatkowo się upewnił czy zauważyłam ten zapis 😀 Ale ja uwielbiam ostre zupy, są idealnym podkładem na resztę jedzenia. Mój partner woli delikatniejsze smaki w bardziej tradycyjnym klimacie, dlatego był zachwycony rosołem z kaczki z kołdunami. Był idealny, lekko słodkawy z cudowną harmonią przypraw. Jako drugie danie zdecydowaliśmy się na Stek rib eye, czyli część mięsa z grzbietu z kością. Kiedyś lubiłam steki bardzo dobrze przypieczone, bo nie mogłam patrzyć na krew w mięsie. Teraz na szczęście dojrzałam (tak tak do tego się dojrzewa), że pieczenie na twardą podeszwę bezcześci cudowną część mięsa. Partner wybrał wieprzowinę w trzech postaciach o nazwie Trzy świnki podawane z ziemniaczanym Gratin. Bardzo smaczna wersja mięsna dla mięsożerców. Dania są bardzo duże i nie starczyło już miejsca na deser. Nic straconego dlatego, że na pewno przyjedziemy tu jeszcze nie raz!!!

 

Restauracja Szyb Maciej

ul. Srebrna 6, Zabrze Maciejów

tel. +48 32 323 14 75

strona www

Print Friendly, PDF & Email

Mogą Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *